IPA Lublin na balu charytatywnym „Gwiazdka dzieciom 2024”

67

W dniu 10 lutego 2024 roku, przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Lublin, już po raz szósty uczestniczyli jako współorganizatorzy w balu charytatywnym „Gwiazdka dzieciom”. W tym roku bal odbył się w gościnnych progach hotelu „Fokus” w Lublinie. Bal od początku swojego „istnienia” zrzesza zarówno środowiska służb mundurowych, jak i sportu czy też lubelskiego biznesu.

Każdego roku organizatorzy dbają, żeby na uczestników balu oprócz licytacji czekały dodatkowe atrakcje. Tym razem część artystyczną uświetnili swoim występem członkowie Akademii Karate Daniela Iwanka, tancerze zespołu „Klanza” z Politechniki Lubelskiej oraz w występie solowym Mateusz Łata – stypendysta marszałka województwa lubelskiego. Zabawę do białego rana zagwarantował niezrównany w swoim repertuarze zespół „Pozytywni”.

Przy okazji wyśmienitej zabawy stałym elementem jest organizowana aukcja gadżetów, z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Naprawdę było w czym przebierać, gdyż oprócz wystawionych obrazów naszych lokalnych artystów organizatorzy przygotowali cały zestaw koszulek, piłek i innych gadżetów z autografami naszych lubelskich sportowców oraz kilka ciekawych przedmiotów przekazanych przez Prezydenta IPA Sekcja Polska oraz Region IPA Lublin.

Cały dochód z tegorocznej licytacji został przeznaczony na Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” oraz na niespełna pięcioletniego Franka Wrońskiego z chorobą genetyczną. Hojność przybyłych gości okazała się znowu ogromna, gdyż wystawione przedmioty zlicytowano na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

W imieniu organizatorów dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz niesamowite wsparcie aukcji charytatywnej i już teraz zapraszamy na kolejną edycję balu.

Tekst: Waldemar Dziedzic

Zdjęcia: uczestnicy balu