Mini Mistrzostwa pod egidą Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA

85

3 czerwca 2023 roku w Warszawie na stadionie Legii odbyły się Mini Mistrzostwa w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia dziecka pod hasłem „Gramy nie Ćpamy” patronem turnieju byli : Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Edukacji, Polski Związku Piłki Nożnej ,Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA .W eliminacjach wzięło udział ponad 5,5 tysiąca dzieci! Do wielkiego finału przystąpiły 32 drużyny które zagrały na murawie stadionu przy ul Łazienkowskiej w Warszawie. Oprócz rywalizacji sportowej, dzieci mogły korzystać również z rożnego rodzaju atrakcji jakie przygotowali dla nich organizatorzy. Były treningi z piłkarzami – byłymi reprezentantami Polski, olimpijczykami ,konkursy ,zabawy, zwiedzanie muzeum sportu, a na stoiskach policji ,straży pożarnej, można było porozmawiać i zapoznać się z pracą służb mundurowych oraz używanym przez nich sprzętem. Zwycięskie drużyny otrzymały okazałe puchary, prezenty ,a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i upominki. Na koniec imprezy Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich rozegrała mecz pokazowy z reprezentacją przyjaciół Mini Mistrzostw w której to mogliśmy zobaczyć znanych aktorów ,dziennikarzy, piosenkarzy, przedstawicieli kultury ,sztuki, i wielu innych znamienitych gości biorących udział w tej pięknej imprezie.

Ideą imprezy było pokazanie, że nie narkotyki, a właśnie sport odgrywa niezwykłą rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży. Wyrobienie w najmłodszych nawyku uprawiania aktywności fizycznej, pozwala nie tylko zachować zdrowie i dobrą kondycję, ale również kształtuje osobowość młodego człowieka, ucząc go dyscypliny sumienności, uczciwości, zdrowej rywalizacji, zdrowego trybu życia, kolektywnej pracy w zespole.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA podczas imprezy reprezentowała Wiceprezydent Aneta Sobieraj, która wręczyła puchar jednaj ze zwycięskich drużyn i gratulowała zwycięskim drużynom zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu fair play.