Relacja z pobytu członków Regionu IPA Nowy Sącz w Bijeljinie, w Bośni i Hercegowinie

93

W związku z otrzymanym zaproszeniem od przewodniczącego IPA Bijelina kol. Bosko Kojic, w dniach 21-23.04.2023r. delegacja składająca się z czterech członków Regionu IPA Nowy Sącz, po raz pierwszy wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd IPA w Bijeljinie w Bośni i Hercegowinie.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy zakwaterowani i rozpoczęliśmy przygotowania do zaplanowanego w tym dniu spotkania oraz powitalnej
kolacji. Kiedy już dotarliśmy do naszych pokoi i rozpakowaliśmy bagaże, po krótkim odpoczynku po podróży udaliśmy się na salę bankietową, gdzie zostaliśmy przywitani przez kol. Bosko Kojic, który wyraził wdzięczność za przyjęcie zaproszenia i podziękował za przybycie. W trakcie kolacji spotkaliśmy przyjaciół z IPA Zagrzeb oraz przedstawicieli innych Regionów z którymi do późnych godzin wieczornych spędziliśmy czas na rozmowach oraz wymianie doświadczeń.

Kolejnego dnia naszego pobytu, po śniadaniu udaliśmy się na teren centrum handlowego „Robot” Bijeljina, gdzie przygotowany był tor głównej „atrakcji” spotkania, a mianowicie wyścigu samochodowego – Autoslalomu.
W rywalizacji zdecydowało się wziąć udział dwóch członków naszej delegacji. Co prawda nie udało się nam stanąć na podium, jednak pomimo startu po raz pierwszy w tego typu wyścigu oraz odwołaniu przez organizatorów sesji treningowej ze względu na dużą ilość osób
zgłoszonych do startu, osiągnięte w trakcie przejazdu czasy uplasowały nas w czołówce zawodników, który wzięli w nim udział. Dla kibiców,
kierowców oczekujących na start oraz dla tych, którzy już swoją kolejkę ukończyli przygotowany był pyszny, przyrządzany na miejscu posiłek. Była to także okazja do spotkania i rozmowy z przedstawicielami przybyłych na miejsce licznych delegacji z różnych rejonów m.in. z Czarnogóry, Serbii, Chorwacji czy Bułgarii.

Po zakończeniu wyścigu, korzystając z chwili wolnego czasu zakupiliśmy pamiątki, a następnie postanowiliśmy zmienić nieco plan naszego pobytu i wykorzystując piękną, słoneczną pogodę, zdecydowaliśmy się jeszcze tego dnia zwiedzić lokalne atrakcje, a mianowicie Klasztor św. Petki oraz Ethno Village Stanišići.

Po dniu pełnym wrażeń i krótkim odpoczynku, o godzinie 20:00 udaliśmy się na uroczystą kolację, która obywała się przy lokalnej muzyce na żywo. W trakcie kolacji uroczyście wręczone zostały puchary dla najlepszych zawodników wyścigu, a także wręczone zostały certyfikaty
uznania, dyplomy i wyróżnienia.

Ostatni dzień naszego pobytu to dzień pożegnania. Po spakowaniu bagaży i wypiciu porannej kawy, pożegnaliśmy gospodarzy oraz nowo poznanych przyjaciół i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Serdeczność i zaangażowanie w zapienienie nam jak najlepszych wrażeń ze strony kol. Bosko Kojic spowodowały, że pobyt w Biejljinie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: Marcin Stec
Zdjęcia: Uczestnicy – Janusz Jurkowski, Krzysztof Michalik, Mariusz
Cempa, Marcin Stec