VI Spławikowe Zawody Wędkarskie o puchar Przewodniczącego Regionu IPA Wadowice

364

W słoneczną sobotę 5 września 2020 roku na  łowisku  „Złota Rybka” w Rajsku k/Oświęcimia , Region IPA Wadowice we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu oraz z  Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej, zorganizował zawody wędkarskie. 

Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn z Małopolski i Śląska : KPP Oświęcim, Region IPA Wadowice, Region IPA Żywiec, Beskidzka Izba lekarska, Koło PZW Kalwaria Zebrzydowska, SEiRP Wadowice , SEiRP Sucha Beskidzka, UG Kęty, SPPP Bielsko-Biała, KMP Gliwice, KMP i KP VIII Kraków. 

Zawody odbyły się metodą spławikową w jednej, czterogodzinnej turze. Ryby , jak to ryby na zawodach, jednym dopisały, innym trochę mniej. Rywalizacja była jednak  na tyle ciekawa, że kilkukrotnie o zajętym miejscu nie decydowały  wyłącznie punkty sektorowe, a ogólna waga ryb całej drużyny. Czołowe miejsca zajęli ,

Kategoria indywidualna :

  1. Arkadiusz MICHALSKI , KPP Oświęcim , 4240 pkt.
  2. Artur KUZIA , KPP Oświęcim, 2550 pkt.
  3. Zbigniew PSZCZELIŃSKI , Region IPA Wadowice , 2030 pkt.

Kategoria drużynowa :

  1. SPPP Bielsko – Biała , 12 pkt.sek, 
  2. UG Kęty , 12 pkt.sek.
  3. KPP Oświęcim , 13 pkt.sek.

Puchary dla zwycięzców oraz nagrody dla wszystkich uczestników zawodów wręczali Przewodniczący Regionu IPA Wadowice – Andrzej Cholewa i Dyrektor Biura Zarządu Okręgu PZW w Bielsku-Białej Zbigniew Pszczeliński.

Tekst i foto : Andrzej Cholewa