Zawody strzeleckie w Gorlicach

288

W dniu 28 września 2019 roku na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Brzozowej 1w Gorlicach, Region IPA Gorlice wraz z Zarządem Powiatowym LOK w Gorlicach zorganizował coroczne zawody strzeleckie.

W turnieju uczestniczyli gościnnie Rafał Kukla Burmistrz Miasta Gorlice, Mirosław Waląg Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego oraz insp. Krzysztof Tybor Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.

W trakcie zawodów odbyły się dwie konkurencje strzeleckie: strzelanie z karabinka sportowego (kbks) kal. 5,6 mm do tarczy TS 1 z odległości 50 m z pozycji strzeleckiej leżącej

oraz strzelanie z pistoletu sportowego 5,6 mm do tarczy TS 4 z odległości 25 metrów z pozycji strzeleckiej stojącej.

W zawodach uczestniczyło 20 drużyn cztero- i trzyosobowych oraz zawodnicy indywidualni, łącznie 80 osób. W skład drużyn wchodzili funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Staży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej  oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Gorlice, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Gorlic, LOK-u Gorlice, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Gorlic, członkowie i sympatycy  Regionów IPA z Nowego Sącza, Nowego Targu, Tarnowa, Krakowa, Zakopanego, Wadowic i Gorlic oraz koledzy ze Słowacji z Regionu IPA Spiska Nowa Wieś. W zawodach uczestniczyły również drużyny: młodzieży szkolnej, Koła Łowieckiego „Ryś”  oraz  sympatyków strzelectwa sportowego  z Gorlic.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach: drużynowej, indywidualnej kobiet, indywidualnej mężczyzn oraz najlepszy strzelec członek IPA.

Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Regionu IPA Gorlice.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Joanna Tomasik z drużyny Regionu IPA Nowy Sącz.

W  kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krzysztof Dochniak z drużyny LOK Gorlice,

Najlepszym strzelcem członkiem IPA w tych zawodach został Wiesław Ćwiklik z drużyny Regionu IPA Gorlice.

Tegoroczne zawody odbywały się w ramach cyklu zawodów strzeleckich drużyn Regionów IPA Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej o puchar Prezesa MGW. Wcześniej odbyły się już turnieje tego cyklu w Tarnowie i Nowym Targu.

Impreza miała na celu popularyzację strzelectwa sportowego, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród funkcjonariuszy służb mundurowych oraz wśród lokalnej społeczności.

Po emocjonujących zawodach odbyło się spotkanie przy grillu.

Tekst: Aleksander Szymański

Foto:  Wiesław Ćwiklik