Znamy laureatów konkursu plastycznego „#zaufanie-partnerstwo-bezpieczeństwo”

118

W maju 2020 r. IPA Szczecin, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Terenowy NSZZP KWP w Szczecinie ogłosiły konkurs pod nazwą „#zaufanie-partnerstwo-bezpieczeństwo”, adresowany do uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Obecna sytuacja związana z pandemią wirusa COVID-19 jest dla nas wszystkich niestandardowa i niezwykle wymagająca. Aby maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego kraju wszystkie służby dokładają wszelkich starań, by zrealizować stojące przed nimi zadania. Dlatego poprosiliśmy dzieci i młodzież   z naszego regionu, aby okazali wszystkim służbom ratowniczym, działającym na pierwszej linii frontu w walce  z pandemią swoje wsparcie i pokazali, że doceniają ich starania. Policja, służba zdrowia, straż graniczna, straż pożarna, wojsko codziennie stawiają czoła nowym wyzwaniom i robią wszystko, aby ta trudna sytuacja trwała jak najkrócej. Ogłaszając konkurs pn. „#zaufanie-partnerstwo-bezpieczeństwo” zwróciliśmy się do najmłodszych, aby wybrali dowolną technikę plastyczną i pokazali jak działają nasze służby. Drugą kategorią tematyczną w konkursie były „Kobiety w mundurze” – chcieliśmy w te n sposób zaakcentować, obchodzona  w tym roku  95. rocznicę Policji kobiecej w Polsce.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju poprosiliśmy o przesłanie prac droga elektroniczną. Okazało się,  że najmłodsi stanęli na wysokości zadania. Otrzymaliśmy bardzo wiele pięknych prac plastycznych przedstawiających pracę służb ratowniczych w okresie pandemii, a także piękne wizerunki kobiet pełniących służbę w mundurze.

12 maja 2020 komisja konkursowa, w której skład weszli przedstawiciele IPA Szczecin, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Zarządu Terenowego NSZZP KWP w Szczecinie wybrała laureatów konkursu. W obu kategoriach konkursowych wyłoniono po pięciu laureatów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Niepowtarzalną pamiątką udziału w konkursie był kubek z kolażem prac plastycznych, na którym każdy uczestnik konkursu mógł odnaleźć swoje dzieło. Prace zwycięzców opublikowaliśmy na stronach internetowych organizatorów. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.

Servo Per Amikeco !!! kol. Katarzyna Kamińska Region IPA – Szczecin