IPA Mielec-3 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych LOTUS CUP 2023

43

W dniach 17-21 maja 2023 roku drużyna piłkarska Mieleckiego Regionu IPA, na zaproszenie IPA Bihor 3 Oradea, uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych LOTUS CUP- edycja XVIII w Oradei (Rumunia).Turniej objęty był patronatem IPA Rumunia i miał bardzo oficjalną oprawę. W turnieju poza wieloma drużynami z Rumunii udział wzięły zespoły z Serbii, Czech, Słowacji, Bułgarii oraz IPA Mielec jako jedyny reprezentant Polski. Nasza drużyna wystąpiła w dwóch kategoriach wiekowych +35 oraz +45. Łącznie we wszystkich kategoriach wystąpiło 32 drużyny podzielone na 3 kategorie wiekowe.

Drużyna IPA Mielec po długiej podróży samochodowej i trzydniowej rywalizacji w blisko 30 stopniowym upale ostatecznie zajęła 3 miejsce w kategorii +45 zdobywając brązowy medal oraz 8 miejsce w kategorii +35. W kategorii +45 rywalizowano systemem grupowym a następnie po awansie do półfinału i remisie 1-1 z IPA 1 Braszów rozstrzygnięcie musiało zapaść w rzutach karnych. Niestety do awansu do finału zabrakło niewiele i po przegranej 4-3 w rzutach karnych zagraliśmy o 3 miejsce. W tym meczu to nasza zdecydowana przewaga i zwycięstwo 2-0 z drużyną IPA Gorj w „finale pocieszenia” i 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. To niewątpliwie bardzo duży sukces naszych zawodników biorąc pod uwagę, że z roku na rok poziom turnieju pod względem sportowym staje się coraz wyższy. Na gali z okazji zakończenia turnieju spotkaliśmy się z bardzo z ciepłym przyjęciem organizatorów, którzy zostali obdarowani przez nas licznymi pamiątkami z Ziemi Mieleckiej, Podkarpacia i Naszego Kraju za co serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom, którzy je przekazali. Podczas przerwy między grami zwiedziliśmy miasto Oradea w tym gorące źródła termalne z których słynie to miasto i odwiedzane jest przez turystów z całego świata.

Wyjazd na turniej nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie merytoryczne przy załatwieniu formalności Prezydium IPA Mielec oraz wszystkich przyjaciół Naszego Regionu za co w imieniu uczestników serdecznie dziękuję!

Tekst: T. Mroczek

Zdjęcia: archiwum Regionu