IPA Poznań na Turnieju o Puchar Dowódcy Garnizonu Poznań.

225

W dniu 19 lutego br. reprezentacja Regionu IPA Poznań wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej rozegranym na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach k. Poznania.
Były to jednocześnie Mistrzostwa Garnizonu Poznań w Futsalu w I Memoriale im. Józefa Korzenia.

W rozgrywkach turniejowych wzięło udział 8 drużyn, których zawodnicy już stęsknili się za grą
w piłkę i rywalizacją sportową z uwagi na stan epidemiologiczny uniemożliwiający sportową rywalizację.

Zawodnicy zostali podzieleni na 2 grupy, z których do dalszych rozgrywek awansowały po dwie drużyny. Drużyna IPA rozegrała swoje mecze z reprezentacjami gospodarzy tj. 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego, drużyną Komendy Miejskiej Policji II w Poznaniu oraz reprezentacją Warta Oldboys, i zakończyła rozgrywki grupowe na II miejscu / po 1 meczu przegranym i dwóch zwycięskich /.

Mecz półfinałowy został rozegrany z drużyną 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji Lotnictwa a drużynie IPA Poznań pozostało rozegrać mecz o III miejsce z reprezentacją KWP w Poznaniu. Mecz ten zakończył się zwycięstwem IPA Poznań.

Tak więc drużyna IPA Poznań stanęła w Turnieju a najniższym stopniu podium.

W trakcie wręczania pucharów i medali dla uczestników zawodów miła niespodzianka – Maciej Lubczyński nasz niezawodny bramkarz został uznany przez organizatorów Najlepszym Bramkarzem Turnieju !

Poza walorami sportowymi czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – możliwość obejrzenia samolotów myśliwskich F-16 tj. Polskich Jastrzębi, które na co dzień stacjonują na Krzesinach.

Na zakończenie nasi gospodarze zaprosili wszystkich uczestników na wojskową grochówkę !

Serdecznie dziękujemy kolegom z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu za zaproszenie naszej drużyny na rozgrywki Turniejowe.

Tekst i foto

Witold Drzażdżyński

IPA Poznań