Kolejny sukces Reprezentacji Polski Policji, w której składzie wystąpili członkowie SGW IPA

107

W dniach 19-24 listopada w Eibergen (Holandia) odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej.
Polscy policjanci, którzy są członkami Regionu Centralne Biuro Śledcze Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA zajęli 3 miejsce w Mistrzostwach Świata w Halowej Piłce Nożnej w Holandii. Jest to historyczny sukces, gdyż do tej pory nigdy wcześniej drużyna polskich policjantów nie dotarła do półfinałów tej cyklicznej imprezy. W fazie grupowej, gdzie ekipa mundurowych w królewskiej kategorii OPEN zdobyła pierwsze miejsce wygrywając kolejno z Rumunią, Belgią, Francją, Holandią i remisując z bardzo silną drużyną z Bułgarii. Po wygraniu grupy nadeszła faza pucharowa, gdzie w 1/8 Polska zmierzyła się z reprezentacją Belgii, wygrywając 4:1. Następnie w ćwierćfinale nasza reprezentacja rozgromiła Rumunię aż 7:2. W półfinale po zaciętym pojedynku z reprezentacją Chorwacji, która jak się na koniec Mundialu okazało zdobyła Mistrzostwo Świata padł wynik 1:1 i o awansie do finału zadecydowały rzuty karne które niestety lepiej egzekwowali nasi przeciwnicy. W meczu o 3 miejsce Polska pewnie pokonała reprezentację Hiszpanii 4:0 i historyczne trzecie miejsce dla Polskiej Policji stało się faktem. Należy podkreślić, że Reprezentacja Polskiej Policji OPEN jako jedyna drużyna w Mistrzostwach nie przegrała meczu w regulaminowym czasie gry.
Niepowtarzalną okazję na zdobycie medalu mieli również nasi reprezentanci w kategorii 35+. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie zwyciężając z ekipami z Bułgarii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Węgier oraz Algierii, przegrywając jedyny mecz w grupie z Chorwatami. W 1/8 finału Reprezentanci Polskiej Policji pokonali pewnie reprezentację Czech. Następnie w ćwierćfinale skromnie pokonali faworyzowaną Portugalię 1:0. W półfinale polscy policjanci trafili na polskich strażaków. W bratobójczym meczu lepsi okazali się strażacy i to oni zagrali w wielkim finale ulegając Reprezentacji Chorwacji. Mecz o 3 miejsce z reprezentacją Rumunii nie ułożył się po myśli polskich policjantów i to Rumunii cieszyli ze zdobycia brązowego medalu MŚ.


Kobieca reprezentacja po zajęciu drugiego miejsca w grupie rozpoczęła w fazie pucharowej zmagania od ćwierćfinału, gdzie zdeklasowała swoje przeciwniczki z Belgii wygrywając 6-0. W półfinale polskie policjantki trafiły na drużynę gospodarzy z Holandii, gdzie po bardzo dobrym meczu wielu atakach na bramkę przeciwniczek nie udało się rozstrzygnąć wyniku na własną korzyść (0-0). Niestety w rzutach karnych Polki przegrały( 4:2). W finale pocieszenia przyszło zmierzyć się z Reprezentacja Francji. Nasze zawodniczki cały mecz kontrolowały, prowadziły mecz wielokrotnie konstruując akcje ofensywne pod bramką przeciwniczek jednakże nie znalazły sposobu na zdobycie chociaż jednej bramki, za każdym razem na straży stała bramkarka Francji, słupek lub poprzeczka. Mimo przewagi na boisku ponownie nie udało się rozstrzygnąć meczu w regulaminowym czasie gry (0-0). Rzuty karne w tym dniu nie były mocna stroną zawodniczek z Polski i ponownie musiały uznać wyższość zawodniczek z Francji przegrywając( 4-5).
Podsumowując występy polskich policjantów i policjantek cieszy fakt, iż wszystkie ekipy doszły do poziomu półfinałów oraz fakt zdobycia przez policjantów historycznego brązu w mistrzostwach, lecz z perspektywy całego turnieju panuje również niedosyt, gdyż każda z ekip miała realną szansę na jeszcze lepszy wynik. Zabrakło trochę szczęścia w seriach rzutów karnych, koncentracji i uniknięcia indywidualnych błędów. Nie zabrakło na pewno woli walki i zaangażowania. Kierownik-Selekcjoner polskich reprezentacji Andrzej Kuczyński (Przewodniczący Regionu CBŚ SGW IPA) nie ukrywa, że cel jest tylko jeden, wygrana w Mistrzostwach w Świata w piłce halowej w Holandii. Dlatego też zrobi wszystko, żeby nasze reprezentacje za rok wróciły jeszcze silniejsze i jeszcze bardziej zmotywowane, aby ten cel osiągnąć.
Szczególne podziękowania kierujemy Fundacji ORLEN, Fundacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, Stołecznej Grupie Wojewódzkiej IPA oraz Regionowi IPA Centralne Biuro Śledcze, Zarządowi Głównemu NSZZ Policjantów, Hotelowi Arłamów, Firmom 4F, Pako Lorente, Red is Bad i Gastro Magic za wsparcie udziału Reprezentacji Polskiej Policji w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej w Holandii.

Autor tekstu i zdjęć
Andrzej Kuczyński