Walentynkowy „Turniej halowej piłki nożnej” w Sławatyczach

62

W dniu 2 lutego 2024 roku, w obiektach sportowych w Sławatyczach, Piszczacu i Tucznej, odbył się XXII „Turniej Walentynkowy służb mundurowych w halowej piłce nożnej”. Współorganizatorem turnieju jest Region IPA Biała Podlaska Lubelskiej GW IPA.

Historia tego turnieju rozpoczęła się w Sławatyczach w 2001 roku, a „impulsem” w jego organizacji był odpust parafialny św. Walentego (stąd wzięła się nazwa tej imprezy sportowej). Pomysłodawcą i organizatorem zawodów piłkarskich jest kol. Sławomir Jarocki – obecnie emerytowany funkcjonariusz SG i członek Prezydium Regionu IPA Biała Podlaska.

W tym roku, rywalizację w turnieju podjęło 14 drużyn, reprezentujących różnego rodzaju służby mundurowe, w tym również drużyna Regionu IPA Lublin, w której skład wchodzili także członkowie ZT NSZZ Policjantów KMP w Lublinie.

Reprezentacja Regionu IPA Lublin po bardzo dobrej grze zajęła zaszczytne III miejsce.

W rozgrywkach grupowych piłkarze z Regionu IPA Lublin rozegrali 4 spotkania, spośród których wygrali z PSP Biała Podlaska 1:0, KPP Lubartów 4:0, zremisowali z WOT Rzeszów 0:0, oraz przegrali z KPP łuków 0:1.

W ćwierćfinale pokonali drużynę PSG Dorohusk 2:1, natomiast w półfinale po zaciętym meczu ponieśli porażkę z 19 Brygadą Zmechanizowaną w Lublinie 1:3.

W meczu o 3 miejsce w turnieju nasza reprezentacja wygrała z WOT Rzeszów 1:0.

Mecze fazy pucharowej odbyły się w Sławatyczach, a po ich zakończeniu poszczególne drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

1. 19 Brygada Zmechanizowana w Lublinie
  2. PSG w Terespolu
  3. IPA Lublin/KMP Lublin

Nagrody, medale i puchary na zakończenie turnieju wręczali przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, Sekretarz Lubelskiej GW IPA kol. Grzegorz Worlicki, który reprezentował Prezesa Lubelskiej GW IPA, Przewodniczący Regionu IPA Biała Podlaska kol. Tomasz Struk oraz przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych.

Szczególne podziękowanie należy się kol. Sławomirowi Jarockiemu za zaangażowanie w organizację turnieju. Do zobaczenia za rok!!!

Tekst: Paweł Kamola/Piotr Wójcik

Zdjęcia: uczestnicy turnieju