WEEKEND PEŁEN SPORTOWYCH EMOCJI I POWROTY Z MEDALAMI

54

Prawie 3 tys. biegaczy na malowniczej trasie wokół Ślęży, w tym liczna reprezentacja policjantów, w tym członków IPA zmierzyło się z dystansem 21k podczas Nowalijka Półmaraton Ślężański w dniu 23 marca 2024 roku. Ponadto dwie z naszych koleżanek wystartowały w biegach zagranicą.

W ramach Nowalijka Półmaraton Ślężański 2024 rozgrywały się X Mistrzostwa Polskiej Policji Półmaratonu Ślężańskiego zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz Region IPA Wrocław.

Najszybszymi policjantkami okazały się :

1.Anna Ficner.

2.Katarzyna Iwańciòw.

3.Monika Mrugała.

Najszybciej z policjantów na mecie zameldowali się :

1.Mateusz Wolnik.

2.Damian Skupiński

3.Arkadiusz Maruszewski.

W poszczególnych kategoriach wiekowych klasyfikacja przedstawia się następująco:

K20 Natalia Charz

K30 Renata Piech

K40 1. Beata Szatka. 2. Anna Janczur 3. Katarzyna Wyroślak

M20 1.Henryk Warzecha. 2.Nataniel Łysek. 3.Paweł Niewiadomski.

M30 1.Michał Kołomański. 2.Karol Kokosza, 3.Łukasz Wodziński.

M40 1.Kamil Czarnecki. 2.Piotr Bohater. 3.Tomasz Staroń.

M50 1.Artur Mazurek. 2.Paweł Jankowski. 3.Sebastian Hulin.

M60 1.Leszek Łukasik. 2.Janek Mandat. 3.Jerzy Szałajko.

Podczas Półmaratonu odbyły się również Mistrzostwa IPA w Półmaratonie Ślężańskim. Puchary ufundowane przez IPA Sekcja Polska zdobyli:

IPA Kobiety

1. Anna Ficner. 2.Monika Mrugała. 3.Beta Szatka.

IPA Mężczyźni

1.Dominik Boda. 2.Krzysztof Rejman. 3.Piotr Fielek.

Nagrody i okolicznościowe Puchary zwycięzcom wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Krzysztof Kumaszka przy wtórze fanfar w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Nasza koleżanka Marlena Bajsarowicz pojechała kawałek dalej, aby móc sprawdzić swoje biegowe możliwości. Marlena wystartowała w CHIANTI ULTRA TRAIL BY UTMB. Pokonując 73,9 km na wysokości 2905 metrów n.p.m. zajęła 5 miejsce w kategorii K20-34. Na upragnioną metę wbiegała z flagą Polski i łzami wzruszenia.

Koleżanka Marleny z Regionu IPA Wrocław Ewa Tuszyńska, która na co dzień służy jako Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu zmierzyła się z kolei z dystansem 21k podczas La Valette Marathon na Malcie. Obie nasze koleżanki obok wymiariu sportowego mogły nacieszyć wzrok pięknymi widokami przyrody i zabytków.

Aleksandra Freus

Region IPA Wrocław