Członkowie Regionu IPA Poznań włączyli się w organizację spotkania z podopiecznymi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z Wielkopolski.

125

Członkowie Regionu IPA Poznań, jak co roku, włączyli się w organizację spotkania Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki z podopiecznymi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z Wielkopolski. Rodziny spędzały czas w Gdańsku. Było to przedsięwzięcie wymagające szerokiej logistyki gdyż do wspólnego spędzenia czasu zaproszono również rodziny i ich opiekunów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, a także przedstawicieli Fundacji.

Młodzi ludzie wstępujący w szeregi Policji składają przysięgę, która zobowiązuje, między innymi, do dbania o porządek prawny w naszym Kraju oraz do odpowiedzialności za bezpieczeństwo obywateli, nawet z narażeniem własnego życia. Wielu z nich wypełniając słowa roty do końca. oddali życie na służbie, broniąc życia i mienia obywateli. Pozostawili osierocone rodziny. Naturalnym odruchem koleżanek i kolegów z pracy była chęć pomocy rodzinom i tak powstała Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Opiekuje się ona ponad 200 rodzinami, w tym także z Wielkopolski.

Tak jak w każdym innym garnizonie, również w Wielkopolsce policjanci, w tym także członkowie IPA, wraz pracownikami Policji realizują przedsięwzięcia wspierające działalność Fundacji. Także co roku, z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu organizowane są spotkania z rodzinami poległych kolegów, które sprawiają iż zacieśniają się wcześniej nawiązane przyjaźnie.

Do inicjatywy przyłączają się również członkowie Regionu IPA Poznań, wspierając logistycznie a także fundując upominki dla członków rodzin.

Celem organizatorów przedsięwzięcia jest, by każde spotkanie wniosło coś nowego i ciekawego dla jego uczestników. W tym roku był to pobyt w malowniczym Gdańsku. Do wspólnie spędzonego czasu, zaproszono podopiecznych z województwa pomorskiego
i zachodniopomorskiego.

Program pobytu był wypełniony wieloma ciekawymi atrakcjami. Jedna z nich to zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. W tym jakże imponującym pod względem architektury obiekcie, wystawa główna zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu jakim była II Wojna Światowa,

Kolejny dzień, był dniem pełnym wrażeń. Był rejs katamaranem po przepływającej przez Gdańsk Motławie, czyli podziwianie miasta z zupełnie nowej perspektywy. Następnym punktem programu było zwiedzanie pięknej gdańskiej Starówki wraz z przewodnikiem.

Wieczorem odbyło się spotkanie z Komendantami Wojewódzkimi, przedstawicielami Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i pozostałymi zaproszonymi gośćmi.

Najczęstszymi słowami jakie wybrzmiały, były słowa podziękowania kierowane do wszystkich. Komendant Mąka zwracając się do rodzin, powiedział, że cieszy się z możliwości organizowania podobnych spotkań. Są one dowodem na to iż policjanci
i policjantki – koledzy i koleżanki ich mężów, nie zapominają o tym, że ich codzienność jest trudna i że potrzeba im wsparcia. Ale nie tylko tego wymiernego – finansowego, bowiem wsparciem może być również obecność drugiego człowieka, bo „Każdy ma coś, co może dać innym” Barbara Bush.

Po chwilach wzruszenia, nastąpił moment radości. Wszystkie Panie oraz ich pociechy, te małe i te większe, otrzymały paczki z niespodziankami, które ufundowali organizatorzy spotkania, w tym również Region IPA Poznań.

Wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze, także pełnej wspomnień ze wspólnych pobytów na organizowanych przez Fundację wakacjach.

Pełni wrażeń, żegnając się serdecznie lecz z żalem, goście rozjechali się do swoich domów.