IV Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Lubelskiej GW IPA

116

W dniu 4.06.2022r., na strzelnicy chełmskiego stowarzyszenia sportowego „Magnum” w Puszczy k/Chełma odbył się „IV TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR PREZESA LUBELSKIEJ GW IPA”. W tym roku zawody strzeleckie zostały zorganizowane z okazji 30. rocznicy powstania Sekcji Polskiej IPA.

Zawodnicy strzelali z broni krótkiej (pistolet) i długiej (karabin). Rywalizacja odbyła się w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej z broni krótkiej i długiej.

Turniej otworzył Prezes Lubelskiej GW IPA kol. Piotr Wójcik razem z Przewodniczącym Regionu IPA Chełm kol. Grzegorzem Worlickim. 

W zawodach udział wzięło 7 (trzyosobowych) drużyn, reprezentujących Regiony IPA z terenu woj. lubelskiego tj.: (Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Włodawa i Zamość), drużyna Prezydium LGW IPA oraz gościnnie drużyna z Koła Wędkarskiego „Brzana”.

Organizatorem turnieju był Region IPA Chełm oraz Prezydium LGW IPA (szczególne podziękowania za zaangażowanie w organizacje turnieju należą się kol. Grzegorzowi Worlickiemu i Grzegorzowi Pieczykolanowi).

Po spokojnej, ale zaciętej rywalizacji, Turniej wygrała drużyna Regionu IPA Chełm drugie miejsce zajęła drużyna Regionu IPA Zamość, a trzecie drużyna Regionu IPA Włodawa.

Najlepszym strzelcem z broni długiej okazał się Leszek LIGAJ z Regionu IPA Chełm, a z broni krótkiej kol. Robert NIEDŻWIECKI z Regionu IPA Zamość.

Po zakończeniu turnieju, Prezes Lubelskiej GW IPA kol. Piotr Wójcik oraz Przewodniczący Regionu IPA Chełm kol. Grzegorz Worlicki wręczyli okolicznościowe puchary i dyplomy wszystkim biorącym udział w turnieju drużynom oraz nagrody indywidualne dla najlepszych strzelców turnieju.

Do zobaczenia na następnym turnieju już za rok.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: organizatorzy turnieju