Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy – 12 kwietnia

143

Każdego dnia dzieci na całym świecie cierpią z powodu łamania praw człowieka, które naruszają Konwencję ONZ. Dla bezdomnych dzieci mieszkających na ulicach istnieje kilka sposobów na uzyskanie tych praw.

Przy zaangażowaniu niewielu środków można znacznie poprawić ich sytuacje. Zapewniając im dostęp do czystej wody; jedzenia; trwałego schronienia; czy opieki zdrowotnej oraz ochrony fizycznej i psychicznej można odmienić ich życie. 

12 kwietnia to dzień, który ma uświadomić nam z jakim problemem borykają się te małe istotki na co dzień. 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA od wielu lat wspiera  Konsorcjum dla Dzieci Ulicy zbierając fundusze oraz promując Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy. 

Kim są dzieci ulicy?

Dzieci ulicy żyją na ulicy. Czasami mają rodziny, a czasami nie. Dorośli z różnych przyczyn  nie chcą tych dzieci, pozostawiają je same sobie. Te, pozostawione sobie, dzieciaki uciekają z domu w nadziei na lepszy los. Najczęściej udają się do dużych miast, gdzie czeka je jeszcze większe rozczarowanie i mnóstwo pułapek życiowych. I tak ulica staje się ich domem.

Ten problem najbardziej jest widoczny w biednych lub ogarniętych wojną krajach. Zdarza się, że dzieci te nie znają swoich dat urodzenia, a czasami i nie pamiętają, skąd pochodzą i jak się naprawdę nazywają. Według statystyk UNICEF ponad 100 milionów dzieci żyje na ulicy, bez nadziei na lepsze życie, bez szansy na edukację.

“Jako członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA możemy mieć bądź też mamy kontakt z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Szczególnie teraz, gdy świat zmaga się z pandemią, która niestety zabiera wiele istnień ludzkich, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby pamiętać o tych, którzy są w ciężkiej sytuacji życiowej, nie mają np. dostępu do leków, opieki społecznej czy też zakwaterowania. W tym szczególnym dla nas roku ważne jest, abyśmy zauważyli tych, którzy potrzebują pomocy, jak również współpracowali z różnymi organizacjami pozarządowymi udzielającymi im wsparcia. (…)

IPA wspiera prace Konsorcjum dla Dzieci Ulicy i zaprasza wszystkich do zapoznania z materiałami zamieszczonymi na stronie.

Clive Wood”

Link poniżej

Clive Wood- www.streetchildren.org link