Wizyta kolegów i koleżanek z Sekcji Estońskiej IPA w Łomży

137

W dniach 24 listopada 2023 r. mieliśmy okazje gościć na ziemi łomżyńskiej kolegów i koleżanki z Sekcji Estońskiej IPA, których głównym opiekunem był kol. Uno Lass Prezydent IPA Estonia. Nasi przemili goście mieli okazje zwiedzić nasze miasto oprowadzani przez profesjonalnego przewodnika i tłumacza podziwiając nasze łomżyńskie zbytki i starówkę a także, posiedzieć na ławeczce wspólnie z najsławniejszą Łomżynianką Hanką Bielicką.

Dzień pełen wrażeń zakończył się uroczystą kolacja na sali restauracyjnej Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży przy stołach zastawionych smacznymi daniami i przekąskami oraz zabawą przy muzyce aż do późnych godzin wieczornych….

Szczególne podziękowania należą się dla kol. dr. hab. Andrzeja Borusiewicza Prorektora Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, dzięki któremu mieliśmy możliwość przyjęcia na kolacji kolegów i koleżanki z Sekcji Estońskich IPA oraz kol. Marka Sasinowskiego właściciela restauracji „Swojskie Jadło” w Łomży, który przygotował smakowita kolację dla naszych gości.

IPA Podlaska Grupa Wojewódzka Region Łomża

Tekst. Mariusz Kozikowski

Zdjęcia: Marcin Gosiewski