Pomaganie mamy we krwi…i w nogach

77

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i w Głogowie, zrzeszone w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Głogów, wspólnie wzięły udział w październikowym biegu dla kobiet, wspierając swoją „niebieską” koleżankę walczącą z rakiem piersi oraz wszystkie kobiety borykające się z tą ciężką chorobą nowotworową. Funkcjonariuszki poruszone losem koleżanki, swoim zaangażowaniem w pomoc drugiemu człowiekowi, wypełniły słowa Janusza Korczaka „Nie możemy zmienić całego świata, ale zawsze możemy zmienić czyjś świat”.

Inicjatorem akcji była Agnieszka Kotwas, poruszona losem schorowanej koleżanki, postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji pn. „Różowy Bieg Dla Kobiet”. Policjantka wielokrotnie angażująca się w różnego rodzaju akcje charytatywne, również tym razem rozpropagowała informację o tym szczytnym projekcie wśród policjantek i zorganizowała zbiórkę środków finansowych potrzebnych na leczenie naszej „niebieskiej” koleżanki.

Ipowiczki z Lubina i Głogowa w swoich miastach, biegły z misją niesienia pomocy, pokonując dystans 5 kilometrów. Mundurowe swoją postawą udowodniły, że razem można pokonać każdą przeszkodę. Swoim działaniem wpisały się w myśl idei IPA Servo Per Amikeco – Służyć poprzez przyjaźń. w myśl Koleżeństwem wykazały się nie tylko podczas biegu, ale przede wszystkim jednocząc się z chorą koleżanką z naszej formacji.

Uczestniczkom towarzyszyła wspaniała atmosfera i uśmiech, ponieważ swoim zaangażowaniem mogły pomóc drugiemu człowiekowi.

Trzymamy kciuki, aby nasza koleżanka wyzdrowiała i jak najszybciej wróciła do służby.

Tekst Sylwia Serafin
Zdjęcia uczestniczki spotkania.