Uzdrowiskowo i relaksująco w Lidzbarku Warmińskim

199

W dniu 25 listopada 2023 roku w godzinach 13.00-17.00 w Lidzbarku Warmińskim tj. historycznej stolicy Warmii odbyło się spotkanie integracyjne odnowionego Regionu IPA Bartoszycko-Lidzbarskiego. Region zrzesza członków z powiatów: bartoszyckiego, lidzbarskiego, kętrzyńskiego i olsztyńskiego. Dynamicznie rozwijające się turystyczne miasto Lidzbark Warmiński zmierzające do przekształcenia się w kurort uzdrowiskowy dało nam możliwość na wypoczynek i integrację w doskonałych warunkach. Spotkanie rozpoczęliśmy częścią roboczą w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, podczas którego omówiono sprawy bieżące Regionu i zaplanowano zadania na rok następny.

Po zebraniu uczestnicy udali się na Tężnie Solankowe i do Pawilonu Zdrowia, aby swe organizmy wzmocnić przed zaplanowanym na godzinę 15.30 turniejem gry w kręgle.

W Pawilonie Zdrowia najchętniej wszyscy korzystaliśmy z Groty Solnej, gdzie przy muzyce relaksacyjnej i przy odgłosach plusku wody można było nawet uciąć sobie półgodzinną drzemkę. Dalsza część spotkania i rywalizacja sportowa zgodnie z planem od godziny 15.30 kontynuowana już była w kompleksie basenowo-hotelowym Term Warmińskich, gdzie rodziny IPA-owców nie mogły oprzeć się pokusie, aby nie skorzystać z kąpieli w wodach termalnych.

W tzw. niskim parterze obiektu basenowo-hotelowego otrzymaliśmy do dyspozycji 3-torową Kręgielnię, gdzie rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych. Rozstrzygnięcie zapadło nieoczekiwanie już w 9 kolejce rzutów, gdyż system komputerowy uległ awarii. Zatem klasyfikację podsumowano po 8 pełnych rundach i tak największą liczbę punktów uzyskał:

I miejsce – Przemek Polechoński 82 pkt.

II miejsce – Grzesiek Królik 77 pkt.

III miejsce – Leszek Dzirba 63 pkt.

Uroczystego wręczenia pucharów dokonał przewodniczący Regionu Robert Biculewicz. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tak mile i dynamicznie spędzonego dnia.

tekst – kol. Robert Biculewicz

foto – członkowie Region IPA bartoszycko-Lidzbarski